Sosyal Medya Danışmanlığı

SeoZoon olarak Sosyal Medya Danışmanlığı altında Facebook, Twitter ve İnstagram sayfa ve yönetimi hizmeti vermekteyiz. Facebook, Twitter ve Instagram kullanan müşteri adaylarınız veya müşterileriniz için değil, aynı zamanda Google, Yandex gibi arama motoru sıralamalarında üst sıralarda olmanız için de sosyal medya etkin bir mecradır.

Son 10 yılda 5 kat büyüyen ve büyümeye devam eden Sosyal Medya mecrası, günümüzde her alan ve sektörde kendini göstermektedir. İstediğiniz kitleye en güzel ve en doğru şekilde ulaşma yöntemlerinden olan sosyal medya sayesinde markanızın veya ürününüzün etkinliğini arttırırken satışlarınızı da katlayabilirsiniz.

Doğru planlana yapılarak ve doğru Sosyal Medya Danışmanlığı hizmeti alarak rakiplerinize fark atmak artık çok kolay olacak. SeoZoon olarak müşterilerimizin sektörel analizlerini yaparak, aylık planlamalar doğrultusunda yol haritasını çıkartmaktayız. En doğru kitleyi hedefleyerek Sosyal Medya paylaşımlarını pozitif dönüşüm olabilecek şekilde hedeflemeler yapmaktayız. SeoZoon ile rakiplerinize 5 kat fark atın.

Etkin Sosyal Medya Stratejisi

 • Sosyal medya stratejisi geliştirme
 • Raporlama ve analitikler
 • Ekibinizin eğitimi ve kurumsal hesaplarınızın yönetimi
 • Doğru etkileşim yaklaşımları
 • İçerik pazarlama stratejisi ile paralel sosyal medya aksiyonları
 • Müşterileriniz ve hedef kitlenizin sosyal medya üzerinden izlenmesi
 • Marka imajınızın yönetimi
 • Etki alanınızın arttırılması
 • Marka fanatiklerinizin oluşturulması
 • Hedef kitle ile etkileşiminizin arttırılması
 • Sektörünüze ve hedef kitlenize uygun sosyal medya mecralarının belirlenmesi
 • Her sosyal medya mecrası için en ideal ve en yüksek geri dönüşüm sağlayan stratejinin markanız için belirlenmesi

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti nedir?

Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetinde markanızın sosyal medyada bilinir hale gelmesi ve popülerliğinin artması amaçlanmaktadır. Bu amaca yönelik markaların sosyal medyada en iyi şekilde yer alması sağlanmaktadır. Sosyal medyanın gücünü markanız için en iyi şekilde kullanmak markanıza değer kazandıracaktır.

Sosyal medya danışmanlığı hizmetine neden ihtiyacım var?

Sosyal medya ile geniş kitlelere kolayca ulaşmak mümkündür. Bu nedenle hedef kitlesine en etkili ve kısa yoldan ulaşmak, marka değerini arttırmak ve markayı bilinir hale getirmek isteyen firmalar için Sosyal Medya Danışmanlığı ihtiyaç haline gelmiştir. Dünyaca ünlü firmalar bile sosyal medyada etkili olarak yer alabilmek için çalışmalar yapmaktadır.

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti neleri kapsar?

Sosyal Medya Danışmanlığı aslında geniş bir kavramdır. Sosyal medya denilince akla sadece facebook, twitter ve İnstagram gelir ancak sosyal medya bu sitelerle sınırlı değildir. Bu sitelerin yanı sıra Google Plus, Foursquare ve Pinterest gibi büyük sitelerde markanın amacına göre yer alması sağlanır.

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti ne kadar sürer?

Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetini belli bir süreye sıkıştırmak mümkün değildir. Planlama, hedef belirleme, hedefe en iyi şekilde ulaşma, sonuçları analiz etme ve sonuçlara göre hareket etme gibi adımlar mevcuttur. Bununla beraber firmanın isteklerine göre 1 ay ile 12 ay aralıklarında tahmini bir süre belirlenmektedir.

Sosyal medya danışmanlığı hizmetinin garantisi var mı?

Sosyal Medya Danışmanlığı hizmeti büyük bir iş planı içerisinde yürütülmektedir. Çalışma sonunda sonuçlar rapor olarak sunulmaktadır. Firmanın bu hizmeti alarak sosyal medyada daha etkili ve aktif olmasının garantisi verilmektedir.

Sosyal Medya Danışmalığı Hizmeti

1- Facebook Sayfa ve Hesap Yönetimi Danışmanlığı


Dünya genelinde 1.200.000, Türkiye’de ise 40 milyona yaklaşan kullanıcı sayısıyla Facebook yeni iletişimin en önemli platformlarından birisi haline geldi. Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’ta her gün milyonlarca içerik paylaşılmaktadır. Günde binlerce kişinin girdiği bu sosyal medya mecrası, aynı zamanda çok iyi bir etkileşim aracıdır.

2- Twitter Sayfa ve Hesap Yönetimi Danışmanlığı


Dünya genelinde 300 milyon, Türkiye’de ise 13 milyona yaklaşan kullanıcısı bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tweet adı verilen en fazla 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim platformudur. Twitter, bireyler, kurumlar, işletmeler ve markalar için yeni iletişim, ilişki yönetimi ve dijital pazarlama için muhteşem fırsatlar sunuyor.

3- İnstagram Sayfa ve Hesap Yönetimi Danışmanlığı


Dünya genelinde 700 Milyon, Türkiye’de ise 22 milyona yaklaşan kullanıcı sayısıyla İnstagram yeni iletişimin en önemli platformlarından birisi haline geldi. Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük sosyal medya platformlarından olan İnstagram’da her gün milyonlarca içerik paylaşılmaktadır. Günde binlerce kişinin girdiği bu sosyal medya mecrası, aynı zamanda çok iyi bir etkileşim aracıdır.