Seo ( Arama Motoru Optimizasyonu )

Seo; Google, Yandex, Yahoo, Bing gibi arama motorlarına göre sitenizin optimize edilmesi anlamına gelmektedir. Seo; (Search Engine Optimization) kelimesinin kısalması olup, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Seo çalışması, sitenizin arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme çalışmasıdır. Seo çalışmaları site içi ve site dışı olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır.

SEO’nun Avantajları Nelerdir ?

Seo hizmeti sektörünüzle ile ilgili aramalarda daha üstte gözükmenizi sağlayan bir çalışmanın tümüdür. Bu çalışma sitenizin Google gözünde daha düzgün, güvenilir ve kaliteli olduğunu gösterme çalışmalarıdır. Seo çalışması yaparak marka bilinirliğinizi arttırabilir, sitenize giren kullanıcıyı müşteriye dönüştürebilirsiniz.

 • Marka prestijini ve bilinirliliğini artırır.
 • Geri dönüşü en yüksek, yani en karlı reklam yatırımıdır.
 • Doğrudan ilgili hedef kitleye ulaşılmayı sağlar.
 • Diğer reklam ve mağaza giderlerinden tasarrufludur.
 • Anahtar kelime uyumluluğu sayesinde, daha az adwords maliyeti harcanır.

Dünya’da arama motoru kullanım oranı en fazla Google arama motoruna aittir. Bu nedenle sitelere yapılan Seo çalışması genellikle Google arama motorlarına yapılmaktadır. Ülkemizde bu oranlar değişmektedir. Bu nedenle 6 yıllık seo tecrübemizle çalışmalarımıza Google algoritmalarını baz alarak yapmaktayız. Yaptığımız bu çalışma ile benzer bir algoritmaya sahip olan diğer arama motorları da kurumsal seo çalışmalarımızdan olumdu yönde fayda göstermektedir. Doğru bir Seo çalışması ile Google’da üst sıralarda yer alınız.

Web sitenizin arama motorları aramalarısonuçlarında yükselmesinin artıları daha fazla bilinirlik, güvenilirlik ve tabiki sitenizin ziyaretçi sayısında iyi artıştır. Bu nedenle, hangi sektörde hizmet veriyorsanız sektöre ve hizmet verdiğimizkonuile ilgili rekabet araştırması yapıp ulaşabileceğiniz konumları size sunmaktayız.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ekibimizin işindeki yetkinliği, daha evvel yaptıkları ve halen sürdürdükleri çalışmalarla kanıtlanmıştır. Yaptığımız site içi ve site dışı SEO işlemleri ile sitenizin potansiyelinien iyi şekilde kullanabilecekve artan ziyaretçilerle hit artışı olacaktır.

SEOZOON olarak sizin için hedeflediklerimizden en önemlisi, web sitenizin aramamotorları gözünde en iyi yere gelmesive bunu uzun vadeli bir planlama ile adım adım gerçekleştirilmesidir. Bu bağlamda yapılacak işlemlerin tümü uzman ekibimiz tarafından yapılan site analizi ve sizin istek ve talepleriniz doğrultusunda planlanır. İş akışından ve durmundan haberdar olmanız adına belli aralıklarla rapor sunmaktayız.

Google’ çok önemsediği konulardan biride içerik (content) odak noktalarımızdan biridir. Arama motorunda sitenizin değerini yükseltecek olan unsurlar; kullanıcılara bilgi sunan bir site olması ve dolayısıyla ziyaretçilerin siteyi merak etmesini ve ziyaretçilerin daha çok içerik okumasını ve tabiki siteyi tekrara ziyaret etmesini sağlayacak şekilde içerikler ve görsellerin olmasıdır.
Bunun yanı sıra site tasarımıda önemli bir unsurdur.

Web sitesinin tanıtımının yapılması Google’ın dikkate aldığı konulardan bİrisidir. Bu noktada SEOZOON olarak tanıtım işlerini çözüm ortaklarımız olan kaliteli siteler aracılığı ile gerçekleştiriyoruz.

Web sitesinin tanıtımı, tasarımı ve ziyaretçi potansiyelini sağlayan diğer tüm unsurların sağlanması ile kısa zamanda gelişme kat edilir ve sonra zamanla kalıcı bir yükselme sağlanır.

SEO Hizmeti Uygulama Süreçleri

 • Site içi seo analizi
 • Anahtar kelime tespiti
 • Anahtar kelime uyumlu sayfa tespiti
 • Backlink analizi ve zararlı backlink tespiti
 • Google Search Console analizi
 • Mobil uyumluluk ve site hız testi
 • Sektör ve rakip analizi
 • Rakiplerin seo kalitesi ve stratejileri
 • Kategori-ürün incelemesi ve full seo checkup sonucu

Not: Siz seo çalışması yapmıyor olabilirsiniz ancak rakiplerinizin boş durmadığını da unutmamalısınız!