Google’ın en yeni güncellemesi: Fred güncellemesi

Facebook hesap silme ve hesap kapatma nasıl yapılır?
17 Haziran 2017
SEO uyumlu makale yazarken nelere dikkat edilmelidir?
18 Haziran 2017

Dünyaca ünlü pek çok SEO Uzmanının, Google’ın onaylanmamış son güncellemesinin ismi FRED’tir. Bu güncelleme Mart ayının 7’sinde gelmiştir ve bir çok arama sonucunu etkilemiştir. Özelikle Black Hat SEO taraflı çeşitli değişim raporlamaları geldiği için, bu güncellemenin de spam siteler ile ilgili olduğu düşünülmektedir.

Düşük Kaliteli İçerikler Artık Daha Tehlikeli

Gelen şikayetlerin çoğu değersiz içeriklere sahip sitelerden gelmekteydi. Kullanıcı dostu olmayan ve bir iletişim kurma amacı taşımayan bu siteleri ayırt etmek için Google her geçen gün daha iyi yöntemler geliştiriyor. Bu durumda kalitesiz içeriğe sahip pek çok site arama sonuçlarında hızla alt sıralara geriledi.

Fred Güncellemesi Uygulamasının Kalitesiz İçerik Anlayışı

Fred Güncellemesinde yersiz anahtar sözcük kullanımı, söz diziminin düzgün olmaması veya çok fazla görsel kullanımı gibi ve özelliklerde reklam amaçlı gereksiz link verilmesi kalitesiz içerik olarak nitelendirilmektedir. Web sitenizin de içerikten çok reklam varsa, çok fazla link bulunuyorsa ve sitenin yazı ve resim oranı orantısız ise spam olarak nitelendirilmeniz çok daha olasıdır. Bu aşamada güncelleme en çok Blog sitelerini etkilemektedir.

Fred Güncellemesi İle Nelere Dikkat Etmeliyiz

Google’ın son güncellemesi onaylanmamış olmasına karşın onaylanmış son güncellemesi ile aynı konudadır. Bu güncelleme ile birlikte Black Hat SEO’ para kazanmaya çalışanların işlerini zorlaştırmış ve sitelerinde ciddi düşüşler yaşamıştır. Bahsedilen bu sitelerin %95’inde gereksiz reklamlar vardır. Web sitesinin içeriğinin çoğu reklamlarla dolu iken, sitedeki resimler içeriklerle uyum halinde değildir. Pek çok gereksiz link çıkışları ve metin içi link çıkışları bulunmaktadır.

Web sitenizin içerikleri doğal söz dizilimine göre hazırlanmalıdır. Google her güncellemesinde yeni uygulamalar geliştirerek hata olarak gördüğü işlemlerin düzeltilmesini amaçlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir