Google Harita Kayıt

Google My Business

Son zamanlarda karmaşık hale gelen Google haritalar yönetimi, işletmelerin kendi adları ile yapılan aramalardaki görüntü düzensizliği, güncel olmayan kayıtlar, uygulamalar arası geçişlerde yaşanan zaman kayıpları vb konulardan dolayı biz web tasarım ajanslarının meşguliyeti bir hayli artmıştı. Google yakın zamanda haritalar uygulamasında devrim yapması ile beraberinde diğer uygulamalarını da geliştirmeyi tamamlayarak işletmeler için ihtiyaç olan konuları My business uygulamasıyla tek platformda topladı. Bu sayede gerek biz web tasarım ajansları gerekse işletme sahipleri çalışmalarını daha pratik bir şekilde tek şifre ile yönetebilir hale geldik.

Google My Business nedir?

Google My Business, aslında Google Rehber olarak hayatımıza giren, fakat sonrasında bu ismi alan, kullanıcıların yerel arama yaptıklarında işletmeleri görebilmeleri için Google Haritalar‘da ücretsiz işletme girişleri oluşturmaya ve yönetmeye olanak tanıyan bir Google ürünüdür.

Google My Business, işletme bilgilerinizin Google Haritalar‘da gösterilebilmesi için yerel işletmenizi Google‘da oluşturup doğrulamanıza olanak tanır.
Google My Business sayesinde, bir kullanıcı işletmenizin adını veya kategorisini arattığında, işletme bilgilerinizi Google.com, Google Haritalar ve Google Earth‘te görünecek şekilde ekleyebilirsiniz.

Yer uzantılarını kullanarak AdWords reklamlarınızda işletmenizin bulunduğu yerleri gösterebilirsiniz. Yer uzantıları, müşterilere yerel işletmenizle iletişim kurmalarına yardımcı olmak için işletmenizin adını, adresini ve telefon numarasını reklamınızla birlikte gösterir.

Web sitesi olmayan işletmeler, Google My Business ile işletmelerini doğrulayabilir ve günlük reklam yönetimi gerektirmeyen reklam ürünü AdWords Express ile reklam verebilir.