Facebook Reklamları

Günümüzün en büyük sosyal medya mecrası olan Facebook’un  sadece ülkemizde 30 milyonu aşkın kullanıcısı bulunmaktadır. İlgi odaklı reklam yapısıyla Facebook reklamlarıyla ürün ve hizmetlerinizle alakadar olan tüm kullanıcılara ulaşmanız münkün.

Markanızı tanıtmak ve yeni müşterilere erişmek için en doğru yerlerden biri Facebook’tur. Hedef kitlesinin kalabalık olması marka bilinirliğini artmak için iyi bir durumdur. Facebook üzerinden fan/hayran sayısınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Tasarlayacağımız reklam görselleri ve bunlara ek içerikler ile markanız Facebook’ta en iyi şekilde temsil edilecektir.

İşletme olarak yalnızca tek bir ilde veya birden fazla ülke gibi farklı yerlere hizmet veriyorsanız, sizin için reklamları sadece hedef odaklı seçiyoruz. Böylelikle sizi yüksek maliyetlerden kurtarıyoruz. Ek olarak sitenize eklenecek olan geri dönüşüm kodu ile, reklamların geri dönüşlerini ve müşteri kitlesinin özelliklerini saptayabiliyoruz. Bunun sayesinde kısa bir zamanda size en uygun reklamı oluşturarak çözüme çok daha kolay erişmemizi sağlar.

Facebook reklam modeli, Google Adwords’ün Tıklama Başına Maliyet (CPC) modeline benziyor. Facebook reklamcılığında maliyetler anahtar kelimelerin popülasyonu üzerinden belirleniyor. Berlirli anahtar kelimeler için fiyat arttırıyorsunuz ve “Tıklama Başına Maliyet (CPC)” veya “1000 kez görüntülenme başına maliyet (CPM)”e göre ödeme yapılıyor. Kullanıcıların kişisel bilgilerine ve tercihlerine  bakılarak yayınlanan reklamşat potansiyel müşterileri yakalama olasılığını arttırır. Yani, bir anlamda hedef kitlenizi seçebiliyorsunuz.

Facebook’un Google Adsense’den öncelikli farkı, tanıtımınız için size görsel reklamları düzenleyebilme fısatı vermesidir. İşinizin reklamı ve pazarlamasını yapabilmeniz için etkinlik daveti özelliğinide kullanabilirsiniz. Kullanıcıya göre reklamın uygunluğu, yani hedef kitleye uygun reklam verebilme özelliği ile Facebook reklamlarını tamamen farklı bir kulvara taşıyor.