Facebook hesap silme ve hesap kapatma nasıl yapılır?

Instagram hesabını geçici dondurma veya kalıcı olarak silme
17 Haziran 2017
Google’ın en yeni güncellemesi: Fred güncellemesi
18 Haziran 2017

Facebook hesap silme işlemlerini sizlerle tüm ayrıntıları ile paylaşıyoruz. En büyük sosyal medya platformlarından olan Facebook’ta hesap silme işlemleri için yazımız size yardımcı olacaktır. Buna ek olarak yazımızda Facebook hakkındaki son gelişmeleri de bulabilirsiniz. İşte ayrıntılar.

Kalıcı olarak Facebook’ta hesap silme nasıl yapılır?

Bir buçuk milyar aktif kullanıcıya sahip olan Facebook’taki son gelişmeleri yazımızdan takip edebilirsiniz.

Facebook hesabınızı bir daha kullanmak istemiyorsanız hesabınızı kalıcı olarak silmeniz mümkün. Bu aşama unutulmaması gereken şey hesabın yeniden etkinleştiremeyeceğiniz ve hesabınıza eklediğiniz hiçbir verinin geri getirilemeyecek olmasıdır.

Facebook hesabınızı sildikten sonra hiçbir kullanıcı hesabınızı göremeyecektir. Hesabınızdaki verilerin yani faotoğraf , durum güncellemeleri ve paylaştığınız diğer verilerin tümünün silinmesi 90 günü bulabilir. Facebookta bazı veriler hesaplarda tutulmamaktadır. Örneğin, hesabınız silinse dahi arkadaşlarınıza yazdığını mesajlar arkadaşlarınızda kalır.

Kalıcı olarak Facebook hesabı kapatma

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile sosyal medya kullanımı hızla artmaktadır. Etrafımıza da hemen hemen herkesin artık bir Facebook hesabı var. Sosyal medya kullanımı zevkli olduğu gibi faydalı ve zararlı tarafları da bulunmaktadır. Facebook hesabını kapatmak ve yahut silmek isteyen biri ne yapmalıdır?
İşte adım adım facebook silme işlemleri.

1. Facebook hesabınıza giriş yapın.
2. Sağ üst kısımdaki ayarlar menüsünden yardımı seçin.
3. Yardım sayfasındaki arama kutucuğuna ‘hesap kalıcı silme’ yazın.
4. ‘Bize bildirin’ yazısına tıklayın.
5. Hesap silme butonuna tıklayın.
6. Facebook hesabını kalıcı olarak silmek için ‘hesabı sil’ butonuna tıkladıktan sonra gelen pencerede şifrenizi ve güvenlik kodunu girip hesap silme işlemlerini bitirebilirsiniz.

Facebook Messenger Özellikleri

Fcebook Mesenger’ın bir web sitesi olduğunu biliyor muydunuz? Facebook yakın zamanda Mesenger için özel bir web sitesini kullanıcıların hizmetine açtı. Facebookta takılmak istemeyen ancak mesenger özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar için oldukça başarılı. Messenger.com adresindeki bu web sitesinde tüm mesenger özelliklerine içeriyor.

Böylelikle Facebook Messenger kullanmak için Facebook hesabınızın olmasına gerek kalmadı. Mesenger uygulamasını indirip ‘Facebook kullanıcısı değilim’ seçeneğini seçin. Ve cep telefonu numaraızı girip Facebook Mesenger kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir